Kasside keel: õppige oma kassi mõistma
Just seda püüab teie kass teile öelda!
Kassidele üldiselt meeldib meid kuulata, kuid see ei tule alati iseenesest. Nii nagu me peame õppima mõistma, mida kass räägib. Kassid suhtlevad nii verbaalselt kui ka mitteverbaalselt, seega võib olla tore, kui mõistate ka, mida teie kass tahab või kuidas ta end tunneb. Kas sa räägid juba natuke kasside keelt?
Mida kass meile ütleb?
Näugumine
See on kassi keelte seas kõige tuntum heli. Ometi võib kass näuguda mitmel erineval viisil. Näiteks on näugumisel erinevad pikkused nii lühike kui ka pikk. Kui kass näib lühidalt, tervitab ta kedagi. Kassid näuvad pikemalt, kui tahavad tähelepanu või millegagi ei nõustu. Seda kuulete näiteks siis, kui teie kass tahab süüa. Kui kass näub kiledalt ja kõvasti siis on ta kas väga hirmul või valus.
Lühidad kräunatused
Lõugade väristamine, hammaste krigistamine või lühidad kräunatused. Tõenäoliselt olete kuulnud seda häält oma kassi suust, kui ta on märganud lindu või putukat. Ta on väga kontsentreeritud ja isegi pisut pinges, kuid enamasti väga elevil, et on saaki märganud. Vaata youtube videot: https://youtu.be/plPcu0Le1Ts?si=JbZaYFf2nXHb-67n
Urisemine
Kui kass on väga rahutu või tunnetab ohtu, siis ta uriseb. Sedasi soovib kass teistele ähvardav paista. Kassid urisevad sageli siis, kui tahavad vaenlast minema ajada.
Puhistamine
Puhistamine on ähvardav žest. Seetõttu on mõistlik oma kassist veidi eemalduda, kui ta seda teeb. Ta tunneb end ebamugavalt või ähvardatuna. Sellega kaasnevad sageli ihu ligi tõmmatud kõrvad, turris karv ja küürus selg.
Kasside kehakeel
Suhtlemiseks kasutavad kassid ka palju kehakeelt. Kui teate, mida teie kass selle all mõtleb, saate vältida suhtlemisvigu. Eriti tema saba! Näete kergesti, mis tujus teie loom on.
Lõdvestunud
Kui kass kikitab kõrvu ja saba on suunatud alla, tähendab see, et ta on lõdvestunud. Seda on näha ka tema vurrude juures. Need on lõdvestunud ja kaldu allapoole.
Tervitused
Tõenäoliselt olete seda sageli näinud, kui koju tulles teie kass teid näeb. Tema saba tõuseb ja ta kikitab kõrvu. Sellise käitumisega soovib teie kass teid tervitada ja näitab teile, et tal on hea tuju.
Rahutu
Kui teie kassi hoiab kõrvu madalal , vurrud on suunatud ette, saba allapoole ja kõrge küürus, tähendab see, et ta on ärevil. Võib juhtuda, et ta näeb ohtu või tunneb end ohustatuna.
Ründamine
Kui kass valmistub ründama siis laseb ta pea maadligi esikäppade juurde, kõrvad on püsti ja saba on suunatud üles. Ärge minge liiga lähedale, kui teie kass valmistub rünnakuks.
Tige
Tigeda kassi tunneb ära küürus selja ning püstise saba ja turris karva järgi. See on signaal, et teie kass on ärevil ja agressiivne. Sellises olukorras on mõistlik jätta kass mõneks ajaks rahule.
Nurrumine
Tõenäoliselt näete seda kassi käitumist veidi sagedamini. Kassid nurruvad tavaliselt siis, kui nad on õnnelikud ja tunnevad end hästi. Samuti on võimalik, et kassid nurruvad, sest neil on valu või tunnevad nad end ebamugavalt. Sellega kaasneb sageli teistsugune kehahoiak.
Kassiga suhtlemine
Kassiomanikul on aeg-ajalt keeruline mõista oma kassi. Lõppude lõpuks on kassi käitumine inimese käitumisest väga erinev. Seetõttu võib olla tore, kui teate, kuidas teie kass käitub ja kuidas ta suhtleb. Kõige tähtsam on teada mitte karistada oma kasse. Nad on stressi suhtes tundlikud ja võivad karistada oma omanikku.
Premeerige kassi, kui ta teeb midagi õigesti. Seda saab teha kassile maiuse või kallistuse või silitusega üle tema pea. Kui kass ei tee midagi õigesti, näidake talle, kuidas seda tuleks teha, ja premeerige teda selle eest. Lisaks on väga oluline kassi keele järjepidevus. Nii teab ka teie kass, millal te teda parandate või premeerite. Eriti vajavad kassipojad korralikku suhtlemist ja haridust. See kõik on neile uus ja nad ei tea, mis on lubatud ja mis mitte. Kas olete huvitatud parimatest näpunäidetest ja nippidest oma kassipoja kasvatamiseks? Seejärel lugege seda artiklit.