ROTAKS-R – MITTE AINULT HEAD, VAID PARIMAT!

Josera Polska ja Grüne Woche külastus

Jaanuarikuu kolmandal nädalal võttis Rotaksi meeskond rõõmsameelse klientidest koosneva seltskonna kaasa, et mõneks päevaks kalli eestimaaga hüvasti jätta.

Meie pisikese reisi eesmärk oli tutvuda JOSERA Poola tehasega. Nii veetsimegi päeva Poolas Nowy Tomyslis. Pererahvas oli lahke ja vastuvõtt suurepärane. Tehase juht tutvustas meile oma tehase ajalugu ja viis meid põgusalt kurssi põllumajanduse olukorraga Poolas. Kuna Josera Poola valmis alles mõned aastad tagasi, siis on tegemist ühe uusima ja moodsaima mineraalsöötasid tootva tehasega Euroopas. Sellele saime ka kinnitust ringkäigul tootmisse. Eriti suurt tähelepanu on Josera mõlemas tehases, nii Saksamaal, kui Poolas, pööratud kvaliteedile. Seda tõestas ka kaasaegne laboratoorium, kus kontrollitakse kõik sissetulevad toorained ja tehases valminud valmistoodangu partiid. Päeva teisel poolel võtsime suuna Saksamaa poole.

Enne pealinna jõudmist külastasime 1500 piimalehmaga farmi. Sealne eluolu erines nii mõneski osas meie tavapärastest uutest, moodsatest farmidest. Peremees oli aga heas mõttes väga üllatunud, kuuldes meie põllumeeste edusammudest ja ehk võibolla veidike kadegi kuuldes meie uutest farmidest, moodsast tehnoloogiast ja ülikiiresti kasvanud piimatoodangust .

Meie reisi teine osa oli Euroopa suurima ja tuntuima toiduainetemessi Grüne Woche külastamine.

Eks igaüks tõi sealt kaasa oma muljed.

Täname kõiki meie toredaid kliente, kes selle pisikese väljasõidu sombusest eestimaa talvest päikseliseks muutsid!