ROTAKS-R – MITTE AINULT HEAD, VAID PARIMAT!

Barutoga Jaapanisse – reisikava

 1. – 14. aprillil toimub Rotaksi õppereis Jaapanisse, mis on kokku pandud ühistöös Kaido Höövelsoni ja Raul Allikiviga.

Reis tuleb täiesti ainulaadne, tänu Kaido kontaktidele Jaapanis on meile avatud paljud uksed mis tavaliselt külastajatele suletuks jäävad.

Reisist on osa võtma oodatud kõik kes soovivad tutvuda Jaapani loomakasvatusega. Imeline võimalus ideid ka koju kaasa tuua.

Reisikava:

3-14. aprill.

 

JAAPANI ÕPPEREIS EESTI LOOMAKASVATAJATELE KOOS KAIDO HÖÖVELSONIGA

 1. aprill

Lend AY108 Tallinn-Helsingi 14.55-15.30

 

Lend AY079 Helsingi-Nagoya 17.15-08.50

Lend toimub Finnairiga, lennukis pakutakse õhtu- ja hommikusööki.

 1. aprill

Saabumine.

Lennuk maandub Nagoya Chubu lennujaama, kus ootab reisijuht Raul Allikivi ning terekäe ulatab ka reisi patroon Kaido Höövelson.

 

Aasiasse lennates on ajavahe tõttu oluline esimesel päeval kuni õhtuni üleval püsida, seega peale saabumist toimuvad juba esimesed õppekülastused – astume läbi angerjakasvatusest ning võimalusel külastame ka tööstuslikku seafarmi.

Pealelõunal teeme hotelli chech-in’i ning õhtul toimub koos reisijuhiga jalutuskäik Nagoya linnas. Külastame Nagoya teletorni ning Oasis 21 meelelahutuskeskust.

 1. aprill

Päev Kyotos.

Pühapäeva hommik algab ainulaadse kogemusega – sõidame Nagoya’st shinkansen’i ehk kiirrongiga Kyotosse, et veeta päev Jaapani kõige kaunima linnaga tuvumiseks. Aprilli alguses on Kyotos kirsiõite õitsemise aeg ning nii avanebki võimalus näha erinevaid kultuurimälestisi – Ryoan-ji tempel, Kuldne tempel, Kiyomizu tempel ning Nijo palee – ajal kui nad on mässitud kaunisse roosasse õievaipa.

 

Meie jaoks on tegu päevareisiga, peale õhtusööki istume taas shinkanseni peale ning sõidame tagasi Nagoyasse kus ööbime samas hotellis kus eelmiselgi õhtul.

 1. aprill

Yamanashi.

Buss sõidab Nagoyast edasi Yamanashi prefektuuri, mis on üle Jaapani tuntud eelkõige sealsete tuntud veiniistanduste poolest. Teel peatume Takatajoshi pargis, kus enam kui 1500 kirsipuud peaksid umebs samal ajal täies õieilus olema ning täidavad nende vaatlejate südameid härdusega.

Yamanashi veini ei joo aga ainult ainult inimesed,  seda joodetakse ka sigadele ning veistele, et lihale tuleks juurde meeldiv lisahõng ning maitse. Külastame ühte sellist farmi.

Pealelõunal jõuame Budo no Oka veinikeldrisse, kus veinikeldris on võimalik järele mekkida enam kui 1000 erinevat Jaapani päritolu veini.

Peale veinikeldri külastust alustame sõitu Põhja-Jaapani suunas,  peale paaritunnist sõitu ööbime hotellis Saitama prefektuuris.

 1. aprill

Tochigi prefektuur

Hommikul sõidame hotellist lahkudes Nikkosse, kus avaneb võimalus näha selle UNESCO maailmapärandisse kantud vana Jaapani linna templeid ning pühamuid. Külastame Toshogu templit, mis on 17. sajandi alguses Jaapani ühendanud Tokugawa Ieyasu viimane puhkepaik. Tema poolt loodud Tokugawa shogunaat kestis 250 aastat.

Pealelõunal liigume edasi Nasu kõrgendikule, kus külastame ühte terve Jaapani populaarsemat turismifarmi – Rindo-Ko Perefarm’i. Kolmsada tuhat ruutmeetrit on kaetud erinevate atraktsioonidega, kuhu Jaapani perekonnad aega viitma tulevad ja kus Jaapani lapsed vahel isegi esimest korda elus mõnd kodulooma lähedalt näevad

Õhtul jõuame Koriyama linna ning ööbime sealses hotellis.

 1. aprill-9. aprill

Tohoku piirkonna eriprogramm

Tohoku piirkond asub Jaapanis Honshu saare põhjaosas. Tegu on ühe Jaapani tuntuma põllumajanduspiirkonnaga, mis 2011 aasta 11. märtsi maavärina ja sellele järgnenud tsunami ajal sai Jaapanis kõige rohkem kannatada. Tohokus külastame Fukushima, Yamagata ning Miyagi prefektuure.

Täpne ja lõplik Tohoku piirkonna programm on alles selgumisel kuna selle kokkupanemisel kasutame Kaido Höövelsoni Fukushima prefektuuris olevaid häid kontakte tänu millele on oodata eriti sooja vastuvõttu.

Kohad mida plaanime Tohokus külastada:

1)     Fukushima prefektuuri Põllumajanduse Uuringute Keskus, Loomakasvatuse Labor.

2)     Fukushima prefektuuri kariloomade turg

Kariloomade turul toimub Jaapanis elusloomadega kauplemine

3) Piimafarm – Minero Farm

Minero Farm on nö. näidisfarm Fukushima prefektuuri uuesti ülesehitamisel, kus katsetatakse ühistulist tegutsemisviisi ning kus lisaks 1000 pealise karja kasvatamise eesmärgile on oluline ka teadmiste jagamine ning laiemalt ühiskonna teadlikkuse tõstmine.

4) Piimatööstus Rakurounyugyou Co. Ltd

Koriyama linna asuv suurem piimatööstus, kus lisaks pakipiimale toodetakse ka jogurtit ning erinevaid desserte.

5) Yonezawa veisefarm

“Yonezawa beef” on üks Jaapani kuulsamatest Jaapani wagyuveiselihabrändidest Kobe ning Matsuzaka beef’i kõrval. Pärit on ta Yonezawa regioonist Yamagata prefektuurist. Wagyu kasvatamisel on Jaapanis kasutatud erinevaid karja aretamise ning toitmise tehnikaid – mille hulka on kuulunud nii loomade masseerimine kui neile näiteks õlle või sake jootmine. Tulemuseks on igal juhul suure rasvaprotsendiga “marmorliha”, mis sööja suus suisa ära sulab.

 1. aprill

Päeva esimesel poolel jätkub veel Tohoku piirkonna eriprogramm aga pealelõunal siirdume tagasi Tokyo poole. Õhtul jõuame linna ning teeme check-in’i hotelli.

 1. aprill

päev Tokyos

Tokyo linn on suur aga proovime siin ühe päeva jooksul tähtsamad kohad läbi käia. Külastame Harajuku noorte moepiirkonda, jalutame Meiji-Jingu shintotemplis, imetleme Shibuyas tänavaid ummistavaid rahvamasse ning külastame ka Yasukuni templit, kus asub Jaapani sõjamuuseum.

Pärastlõunal on vaba aeg omal käel ringi vaatamiseks – seda võib veeta kas Akihabaras igasuguseid soodsa hinnaga tehnikavidinaid ostes, suveniire taga ajades või hoopis mõnes toredas izakaya’s kohalikku toitu mekkides.

Ööbimine Tokyos, teist päeva järjest samas hotellis.

 1. aprill

Hilisemal hommikupoolikul stardime Tokyost ning liigume edasi vaid paarikümne kilomeetri kaugusel asuvasse Yokohama linna. Yokohama on sadamalinn, kus tänavad tunduvad laiad ning ruumi on rohkem kui Tokyos. Teeme jalutuskäigu Yokohama hiinalinnas ning Yamashita pargis.

Yokohamast sõidame edasi Odawarasse, kus külastame uhket keskaegset kindlust mis oli omal ajal üheks Edo (Tokyo) kaitsvaks olulisemaks kindlustuseks. Pealelõunal liigume edasi Hakonesse, mis on kuulus Tokyo lähistel asuv kuurort kus on mäe otsas asuva Ashi järve kallastel võimalik nii nautida vaadet Fuji mäele, sõita mereröövlilaeval ning tõusta köisraudteega lähistel asuva Komagatake mäe tippu (1357 m merepinanst)

Hakone on kuulus ka onsen’ide ehk kuumaveeallikate poolest, külastame neist ühte ning liigume edasi juba Shizuoka suunal asuvasse hotelli.

 1. aprill

päev Nagoyas

Hommikul jätkame sõitu Nagoya suunas. Sõidame läbi Shizuoka prefektuuri, mis on Jaapanis kuulus seal kasvatava rohelise tee osas. Külastame maalilist mäenõlval asuvat rohelise tee istandust ning sõidame Nagoyasse.

Nagoyas teeme põgusa jalutuskäigu peamistes shopping-piirkondades ning järgneb vaba aeg, et kasutada veel viimaseid võimalusi suverniiride soetamiseks.

 1. aprill

Nagoya-Tallinn

Hommikusöök hotellis.

Sõidame lennujaama kust väljub otselend Helsingisse. Lennukis pakutakse kaks toidukorda ning peale lühikest ümberistumist oleme kõik koduses Tallinna lennujaamas juba samal päeval kell 17:00

Lend AY080 Nagoya-Helsingi 10.30-14.40

Lend AY2113 Helsingi-Tallinn 16.25-17.00

*  reisi programm võib veel detailide osas natukene muutuda